Ród Ayodelle
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ród Ayodelle


 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Szkoły

Go down 
AutorWiadomość
Adonel
Admin
Adonel


Liczba postów : 38
Join date : 19/07/2014

Szkoły Empty
PisanieTemat: Szkoły   Szkoły EmptyPią Lip 25, 2014 3:25 pm

Szkoły Ornek


Szkoła gildii Amardielich
Szkoła Amardielich mieści się w głównej siedzibie gildii. Jest to potężny budynek, który uczniowie niejednokrotnie nazywają więzieniem bądź lochem, co właściwie nie odbiega zbytnio od rzeczywistości. Straż sprawdza wchodzących, a każde wejście i wyjście jest skrupulatnie notowane. W budynku mieszczą się sale wykładowe, ale też pokoje dla uczniów, gdyż przez dwa pierwsze lata są oni zobowiązani do mieszkania na terenie gildii.
Wiadomo, że nauka w gildii trwa pięć lat, jednak sam program nauczania objęty jest tajemnicą. Nietrudno się domyślić, że jest on odwzorowaniem strategii całego zrzeszenia, najprawdopodobniej więc w czasie nauki pokazuje się system kontaktu z półświatkiem, przedstawia możliwości jakie daje ryzykowna inwestycja oraz wpaja agresywny sposób prowadzenia interesów. Nikt nigdy nie słyszał, by głośno mówiono o konkretnych kierunkach czy specjalizacjach w Amardielich, można więc zakładać, że wszyscy studenci przeszkalani są w taki sam sposób. Ci, którzy wytrwają dłużej niż dwa lata mają możliwość odwiedzenia filii w Ruinnen bądź Sihill.
Najczęściej studenci po zakończeniu nauki zostają włączeni do gildii, nawet jeśli decydują się na prowadzenie interesów poza stolicą Republiki Ayodelle. Zdarza się, że emigrują do innych państw i tam, na zlecenie gildii, ubijają interesy.
Decyzja o podjęciu nauki w tej konkretnej gildii jest ryzykowna i niebezpieczna. Jeśli więc nie jest się zdecydowanym i pewnym konsekwencji swojego wyboru lepiej zrezygnować, bo aby później zrezygnować z kontaktów tam zawartych trzeba mieć mocne „plecy”. Gildia takich uczniów uznaje za renegatów i robi wszystko, by ich usunąć, najczęściej w mało humanitarny sposób.


Szkoła gildii Karfilis
Zajęcia szkolne odbywają się w siedzibie gildii, która znajduje się w dzielnicy kupieckiej, choć często wykraczają i poza jej obręb. Zależy to od kierunku, jaki student wybiera po drugim roku nauki, która trwa tu całe siedem lat. Przez rok studentom wpajana jest głównie teoria, przez kolejne lata uczeni są niemal jedynie praktyki. W tym czasie przedstawiane pobieżnie są kierunki, a na początku trzeciego roku uczniowie podejmują decyzję w którym z nich chcą się konkretnie wyszkolić. W międzyczasie pokazywana jest także taktyka gildii, na podstawie której tłumaczy się studentom możliwe do wykonania wybory, a także przedstawia ich konsekwencje. Wszystko po to, by pokazać wartość cierpliwości, z której słynie zrzeszenie.

Kierunki
Alchemia. Pomimo iż nie jest to typowo handlowy kierunek, to szkoła podejmuje się nauczania studentów w tym kierunku w nadziei, że któremuś z nich uda się przemienić ołów w złoto. Często naukę alchemii rozpoczynają studenci już na drugim roku nauki, całkowicie poświęcając się temu kierunkowi. Spędzają oni wiele godzin w pracowniach alchemicznych, ucząc się też wszystkich pobocznych umiejętności związanych z tym kierunkiem jak np. zielarstwo. Ponadto posiadają dodatkowe godziny teoretyczne i praktyczne z najbardziej ogólnych zagadnień handlu.
Towaroznawstwo. Dość popularny kierunek, w którym duży nacisk kładzie się na naukę negocjacji. Studenci są zapoznawani ze sposobami oszustw tak, by potrafili dobrze rozpoznawać jakość towaru, a także ocenić jego prawdopodobną wartość. Poznają ekonomię; różnice cenowe na obszarach różnych państw czy regionów oraz wykonują wiele praktycznych ćwiczeń, dzięki czemu po zakończeniu nauki od razu mogą podjąć się pracy.
Handel. Jest to kierunek bardzo ogólny, na ostatnim roku nauki wybierana jest konkretna specjalizacja. Podczas pięciu lat dokładnie przedstawiane są zagadnienia z działu ekonomii, wyceny towarów, systemów targowania. Duży nacisk kładzie się na rachunkowość.
Specjalizacje handlowe
Handel międzynarodowy. W wypadku wyboru tej specjalizacji studenci zapoznawani są z wysokością cła w zależności od towaru, najlepszymi szlakami handlowymi oraz systemem karawan. Przez pierwsze miesiące uczeni są teorii, natomiast później są dołączani do karawan lub sami prowadzą takie do innych państw.
Sklepikarstwo. Studenci są przyuczani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Pokazuje się im jak zarządzać towarem, badać rynek, prowadzić rachunki sklepowe.
Handel alkoholem. Jest to specjalizacja nawiązująca do emblematu gildiowego. Wiedza teoretyczna dotyczy jakości alkoholi, praktyczna zaś handlu nimi i przewozu ich. Po skończeniu tej specjalizacji studenci często decydują się na otwieranie własnych karczm lub nawiązują umowy z istniejącymi, według których zarabiają na pośrednictwie miedzy jedną, a drugą stroną, pomagając w zdobyciu najlepszych trunków.


Szkoła gildii Sereyal
Wykłady odbywają się w niewielkich placówkach, w których często też wynajmowane są pokoje dla uczniów. Sale są małe, dostosowane do ilości studentów, których na każdy rok przyjmowanych jest maksymalnie trzydziestu. Większego zapotrzebowania nie ma, gdyż i tak po trzyletniej nauce zostają oni włączani do gildii i to w jej imieniu prowadzą interesy. Pomimo niewielkiego zaangażowania w życie polityczne wciąż znajdują się chętni, którzy doskonale zdają sobie sprawę ze stabilności późniejszej sytuacji materialnej.
W szkole uczy się głównie teorii, praktykę poznaje się już po zakończeniu nauki otrzymując tytuł asystenta. Utrzymuje się go do czasu, gdy opiekun, któremu zostało się przydzielonym, uzna to za właściwie. Bardzo rzadko powierza się młodym pierwsze interesy, nawet jeśli wykazali się dużą wiedzą w czasie nauki i świetnie sobie z nią radzili. W praktyce pod nadzorem absolwenci poznają tajniki gildiowe, uczą się wyszukiwać dobre, niewielkie okazje i w ten sposób przyczyniają do jej stabilności.
Teoria, z jaką zapoznawani są studenci jest bardzo ogólnikowa pod względem handlowym. W jej zakres wchodzi ekonomia, znajomość kursów walut, nauka o bankach, towaroznawstwo i wycena, a także wiele zajęć dotyczących rachunkowości i prowadzenia kartotek. Uczniowie mają także zajęcia związane z wyszukiwaniem informacji i badaniem rynku.


Akademia Sztuk Pięknych
Budynek Akademii mieści się w sąsiedztwie z państwową biblioteką Ayodelle, bowiem jej fundator i pomysłodawca, Gauvain de Vilette, był także współzałożycielem biblioteki. Oba budynki zachwycają swą monumentalnością, a jednocześnie nie są przesadzone i nie ociekają kiczem. Pomiędzy instytucjami zawiązana jest ścisła współpraca toteż nikogo nie dziwi fakt, że studenci szukają informacji w bibliotece lub niektórzy wykładowcy w niej czasem pracują. Jest to największa taka szkoła w Ayodelle i zjeżdżają się do niej studenci z całego państwa, a niekiedy nawet z innych, gdyż nauka w Akademii daje dostęp do wielu tekstów, o których przeciętni mieszkańcy mogą zapomnieć.
Na nauki dostać się może każdy, kto zda odpowiednie testy rekrutacyjne. Odbywają się one raz do roku na wiosnę i poprzedza je wcześniejsza drobna opłata. Wśród kierunków są zarówno płatne, jak i te darmowe. Zdarza się też, że studenci dostają dotacje, jednak muszą się wykazać szczególnymi talentami w jakiejś dziedzinie. Wbrew pozorom w Akademii nie kształcą się jedynie malarze, aktorzy czy muzycy. Można tam też spotkać uczniów dyplomacji, językoznawstwa, historii, prawa bądź matematyki.
Nauka najczęściej trwa pięć lat, na niektórych kierunkach siedem. Bywa, że studenci korzystają z dodatkowych ofert dla absolwentów na przykład w formie kolejnego roku nauki w konkretnym kierunku lub praktyk związanych z ukończonym kierunkiem, jednak wtedy jest to płatne. Niektórzy też decydują się na dwa kierunki jednocześnie, przy czym jeden z nich wybierają w formie skróconej do dwóch lub trzech lat. Co roku na każdy kierunek dostaje się około pięćdziesięciu studentów, przy czym nie każdy kończy szkołę. Na niektórych kierunkach wręcz nieliczni otrzymują końcowy tytuł.

Kierunki
Dyplomacja. Nauka na tym kierunku trwa sześć lat i jest płatna. Studenci zapoznają się ze sztuką negocjacji, tajnikami retoryki; poznają sposoby manipulacji informacją, a także są edukowaniu w zakresie wiedzy ogólnej, w tym głównie z prawa i historii. Uczą się wypisywania dokumentów w zależności od różnych stanowisk, jakie mogą piastować po ukończeniu szkoły. Po ukończeniu studiów najlepsi otrzymują tytuł dyplomaty.
Architektura. Przez pięć lat studenci architektury uczą się tak teorii, jak i praktyki. Nabywają umiejętności kreślenia projektów, ale też zdobywają wiedzę dotyczącą stylów architektonicznych, materiałów budowlanych czy nawet tę dotyczącą samego wystroju wnętrz. Nauka jest płatna, jednak często zdarza się, że niektórym uczniom się ją sponsoruje. Absolwent otrzymuje tytuł mistrza.
Malarstwo. Na tym kierunku uczniowie nie tylko sami tworzą dzieła, ale też poznają te, które już powstały. Uczą się nurtów, interpretacji i użycia nie tylko farb, ale i węgli lub kredek olejnych. Nauka trwa pięć lat, trzeba płacić czesne. Po ukończeniu otrzymuje się tytuł mistrza.
Muzyka. Nauka muzyki w Akademii jest darmowa, jednak student musi zdać test wstępny z wysoką ilością punktów za styl gry oraz znajomość techniczną instrumentu, z którego będzie w dużej mierze korzystał w czasie studiów. Rocznie przyjmuje się na ten kierunek ledwo piętnaście osób. Nauka trwa trzy lata, wówczas przedstawiana jest teoria i praktyka, natomiast po jej ukończeniu odbywa się roczne praktyki w teatrze.
Językoznawstwo. Kierunek płatny, mało popularny i z niewielką liczbą studentów. Często wybierany jako dodatkowy, gdyż poznaje się na nim różne języki, także te już nieużywane, a nauka trwa jedynie trzy lata. Po ukończeniu go absolwent potrafi w stopniu dobrym posługiwać się dwoma obcymi językami; w wypadku skróconego kierunku – jednym.
Rzeźbiarstwo. Na tym kierunku studenci uczą się obróbki materiału nie tylko do form dzieł, ale też i pod kątem drobnych ozdób czy zdobieniach mających się znaleźć na budynkach. Podczas trwającej pięć lat nauki poznaje się też rodzaje skał i uczy częściowo kreślenia projektów na papierze, podobnie jak na architekturze. Kierunek jest bezpłatny, aczkolwiek studenci we własnym zakresie muszą zdobywać materiały do obróbki. Po zakończeniu nauki można też wykonać kurs obróbki drewna i zdobyć umiejętności stolarskie. Otrzymuje się tytuł mistrza.
Aktorstwo. Kierunek płatny, trwający od pięciu do siedmiu lat w zależności od ilości zajęć dodatkowych, które chce nabyć uczeń. Podczas nauki poznaje się najznamienitsze sztuki, jakie do tej pory napisano, uczy się śpiewu, tańca oraz manipulacji głosem. Odbywają się też zajęcia związane z mimiką twarzy czy gestykulacją. Na siódmym roku odbywa się praktyki w teatrze, dodatkowo można się nauczyć baletu czy akrobatyki.
Historia. Nauka na tym kierunku trwa pięć lat i jest bezpłatna. Studenci poznają historię państw sąsiednich, ale też i ogólną. Duży nacisk kładzie się na dzieje przed wojną. W czasie studiów przedstawiana jest też sztuka kronikarska. Po tym kierunku najczęściej zostaje się właśnie kronikarzem lub bibliotekarzem, rzadziej nauczycielem. Bywa traktowana jak drugi kierunek, wtedy też jest płatna. W ramach praktyk po studiach można wyjechać z kraju w celu prowadzenia badań naukowych, jednak należy sobie znaleźć mecenasa.
Matematyka. Podczas nauki matematyki na Akademii poznaje się też wiedzę z zakresów przyrodniczych. Geografia państw, w co wchodzi czytanie map, nauka podstawowa odnośnie zwierząt czy roślin. Głównie jednak studenci uczą się rachunków, tych bardziej skomplikowanych. Wielu z nich zostaje potem wynalazcami i dąży do ułatwiania życia innym. Nauka trwa pięć lat, jest bezpłatna do trzeciego roku, po którym można skończyć szkołę, jednak dopiero po pięciu latach otrzymuje się tytuł mistrza.
Literatura. Kierunek bezpłatny, na którym przedstawiana jest literatura światowa, ale i regionalna. Studenci zmuszani są do dyskusji na jej temat, ucząc się w ten sposób tworzyć własne opinie. Wykładana jest im wiedza historyczna dotycząca danych dzieł, ale także prowadzone są warsztaty pisarskie. Nauka trwa pięć lat.
Jubilerstwo. Jest to kierunek płatny, częściowo sponsorowany. Studenci poznają metody obróbki różnych materiałów, takich jak kamienie szlachetne czy złoto. Uczą się precyzji, poprawiają swoje zdolności manualne, ale też uczą się projektowania. Nauka trwa całe siedem lat, a po tym okresie z tytułem asystenta należy znaleźć na rok pracę u jakiegoś mistrza jubilerstwa w ramach praktyki. Dopiero po tym okresie otrzymuje się własny tytuł mistrza.
Prawo. Kierunek dodatkowy, płatny. Nauka trwa krótko, bowiem tylko dwa lata. Podczas studiów poznaje się kodeksy karne i zapoznaje się z konstytucjami państw. Absolwenci po skończeniu tego kierunku często zajmują stanowiska urzędnicze czy też sądowe. W przypadku, gdy chce się uzyskać tytuł sędziego lub prokuratora na koniec nauki należy zdać testy sprawdzające wiedzę. Normalnie posiada się tytuł prawnika.

Szkoły Ornek2
Powrót do góry Go down
https://ayodelle.forumpl.net
Adonel
Admin
Adonel


Liczba postów : 38
Join date : 19/07/2014

Szkoły Empty
PisanieTemat: Re: Szkoły   Szkoły EmptyPią Lip 25, 2014 3:49 pm

Szkoły Ornek
Opis stworzony specjalnie dla Messir.pl.
Zakaz kopiowania bez zgody Administratorów.
Szkoły Ornek2
Powrót do góry Go down
https://ayodelle.forumpl.net
 
Szkoły
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Ród Ayodelle :: Informacje-
Skocz do: